Aksona Mancorna ile Mavi Tur

Cevat Şakir, Sabahattin Eyüboğlu’na ‘arkadaşlarını topla ve buraya gel, Bodrum’a gelin’ diyerek başlattığı ilk ‘Mavi Yolculuktan’ bu yana tam 75 sene geçti. İlk mavi yolculardan Azra Erhat’ın değimi ile ‘Ege denen cennet, Balıkçı (Cevat Şakir)  isimli bir anahtar ile açılmıştır’ yıllar önce.  Paluko’nun ne tuvaleti ne de mutfağı olan ‘Karakuş’ isimli tırhandili ile vira dedi ilk mavi yolcular ‘deniz kültürümüzün dünyaya açılan penceresi olan bu muhteşem yolculuğa’.

Yıllar önce ‘Karakuş’ ve ‘Macera’ tekneleri ile başlayan ‘cennet yolculuğunu’ bugün devam ettirenlerden biri de M/S Aksona Mancorna.

M/S Aksona Mancorna 19 metre boyunda,  mürettebat hariç  8 kişinin gayet rahat yolculuk edebileceği her biri özel tuvaletli 4 adet kabine sahip, geniş güverte ve havuzluklu klasik bir Tırhandil. Tam bir denizci.

Kaptan Mehmet Baş (Aksona Mehmet) ve ekibi ile Ege’den Akdeniz’e bir çok rotaya seyir yapmak mümkün.  Rotayı ister siz belirleyin, ister bırakın ‘denizlerin altında ve üstünde 56 yıllık tecrübeye sahip Son Süngerci, Aksona Mehmet ve ekibi belirlesin. Size sadece Ege ve Akdeniz’in muhteşem güzelliklerinin, lezettlerinin ve binlerce yıllık eşsiz deniz külltürünün keyfini çıkartmak kalsın.

M/S Aksona Mancorna ve Kaptan Mehmet Baş, Ege ve Akdeniz’de, 8 kişiye kadar oluşturabilecek gruplar için istenilen sürelerde “Mavi Yolculuk” sunuyor. “Mavi Yolculuk” güzergâhı, ziyaret edilecek koylar, köyler ve kasabalar, arkeolojik kalıntılar grupların tercihleri doğrultusunda kararlaştırılmaktadır.

Klasik “Tirhandil” dizaynı M/S Aksona Mancorna, konuklar isterse makineyi susturup yelkenlerini rüzgârla doldurarak seyreder ve hoşlanılan yerlerde kalış süresini değiştirebilir. Kaptan Aksona Mehmet yelken’i doğanın sonsuz enerjisini kendi lehine kullanabilme sanatı olarak tarif ediyor.

Aksona Mancorna’da “lüks” adına pek bir şey bulamayabilirsiniz. Aksona Mancorna’da Mehmet Kaptan’ın elinden, hiç biryerde bulamayacağınız, tamamen doğal ve otantik lezzetlere ulaşırsınız. Kumanya Mehmet Kaptan’ın ve misafirlerinin istekleri doğrultusunda yapılır. Tekne üzerinde, eski zamanlardan izler taşıyan, doğal bir hayatın izlerini sürebilirsiniz.

M/S Aksona Mancorna ve Kaptanınız Aksona Mehmet ile denizlere açılmak sadece Ege ve Akdeniz’in doğa harikası koylarında unutulmaz bir tatil geçirmek anlamına gelmez. Bu tatil isteyen konuklar için mavi derinliklerin keşfine çıkmak anlamına gelir. Siz de “Mavi Yolculuk” ile “Mavi Derinliklere Yolculuk”’un bir birleşenini yaşamak istiyorsanız, M/S Aksona Mancorna emrinizdedir.

Kaptanımız Aksona Mehmet ve ekibi ile  M/S Aksona Mancorna’da ‘her şeyin en güzeline layık olacağınızdan’ emin olabilirsiniz.  Tıpkı yıllardır ailemizin bir parçası haline gelmiş  dünyanın dört bir yanından gelen ‘can dostlarımız’ gibi…

Mavi yolculuk, tabiata, denize, geçmişe, geleceğe ve benliğimize bir yolculuk aslında…Bu yolculuğa ömrünü ve gönlünü koca deryalara adamış Son Süngerci ile katılmak isterseniz bizler M/S Aksona Mancorna ekibi olarak her daim emrinizdeyiz.  İsterseniz Ege ve Akdeniz’in maviliklerine yelken açalım, isterseniz derin maviliklere beraber dalalım, isterseniz de yeşil ve mavinin kucağında sakin bir koya demir atalım…

Antik çağlardan gelen kadim deniz ve Anadolu kültürünün bilinci ve sorumluluğu ile hizmet veriyor ve bu kültürü gelecek nesillere de aktarmak istiyoruz.  Kapımız ve yüreğimiz tüm doğa ve deniz sevdalılarına açık.  Ne zaman isterseniz gelin bir kahvemizi için, denizlerden, tarihten, doğadan ve kültürden dem vuralım…

Kaptan Aksona Mehmet diyor ki “Tekneme gelen herkes, dünyanın neresinden ve kim olursa olsun her şeyin en güzeline layıktır. Peki”Nerede miyiz?  Bodrum limanında kime sorsanız bilir Aksona Mancorna’yı… Eğer bizi bulamazsanız  o zaman ‘Selam olsun Ege’nin maviliklerinden, sizlere, güzel ülkemizin ve yeryüzünün sevgi dolu yüreklerine…